top of page
8.png

Asude Argun

Astroloji Uzmanı 

Dip. GB, ASA, MAPAI, ISAR Cap.

Profesyonel Astroloji Derneği

Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

 

5. Şubat 1970 08:13:51 Bursa doğumludur. Pazarlama ve iktisat eğitimi almış olup halen felsefe okumaktadır. Tasavvufla ilgilenmektedir.

Çocuk yaşlarda başlayan ilgisiyle ilkokulda Ay Köşesi yaparak gökyüzünü takip etmeye başladı. Yıllar içinde Amatör Astronom olarak Tübitak’ın gözlem şenliklerine katıldı. 

2002’de Astrobil Astroloji Birliği Derneği’nde Hakan Kırkoğlu’ndan almaya başladığı eğitimi, Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan (GB) en iyi yorum ödülüyle bitirdi. 

2006’da AstroArt Astroloji Okulu (ASA) kurucusu Öner Döşer’den Klasik Astroloji, Horary (Soru) Astrolojisi ve Electional (Seçimsel) Astroloji derslerini birincilikle tamamlayarak, Ustalık Belgesi almaya hak kazandı. 

Yanı sıra Jyotish (Hint Astroloğu) Merih Akalın’dan Uluslararası Dirah Akademisi’nin Vedik (Hint) Astrolojisi Temel ve İleri eğitimlerini aldı. 

2010’a kadar AstroArt Astroloji Okulu’nda asistanlık ve eğitmenlik yaptı. 

Astroloji eğitimleri, uluslararası iki ayrı kurum olan ISAR, Uluslararası Astrolojik Araştırmalar Derneği ve APAİ, Uluslararası Profesyonel Astrologlar Derneği tarafından onaylıdır.  

Astroloji ve sağlıklı yaşam alanında çalışmak için, Yükünç Vakfı’nda Opr. Dr. Mehmet Kasım’dan Nefes Eğitimi ve Kadim Bilgelikte Enerji Bedeni Öğretilerine katıldı. 

Yine Yükünç Vakfı’nda Ecz. Müge Kasım’dan Geleneksel Hint Tıbbı olan Ayurveda eğitimleri aldı. 

Dünyaca ünlü guru Dr. Vasant Lad’tan Ayurveda ve Nabız Okuma eğitimi aldı ve Türkiye’deki konsültasyonlarında astrolojik asistanlığını yaptı. 

Ünlü Japon üstad Ohashi’nin Doğu Teşhisleri ve Bilgeliği eğitimine katıldı. 

Prof. Dr. Ayten Altıntaş’ın Osmanlı Hekimlerinin Sağlık Kuralları ve Prof. Dr. Ulvi Zeybek’in Aromaterapi eğitimlerini aldı. 

Bach Çiçek Terapisi eğitimini tamamladı. 

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Gemoloji (Değerli Taşlar Bilimi) eğitimlerine katıldı. 

Üniversite bünyesinde uzman doktorlardan İrodoloji (Gözden Teşhis) eğitimi aldı. 

Uygur’lu ve İran’lı tıp doktorlarının İbni Sina Tıbbı eğitimlerine katıldı, birlikte kişisel çalışmalar yaptı. 

Ayrıca NLP, Psikoloji, Kariyer Koçluğu gibi bazı eğitimlere katıldı, sertifikalar aldı. 

Homeopati Derneği’nde CHE (The Centre for Homeopathic Education London) onaylı Homeopati eğitimleri ve tıp dersleri almış, Uluslararası Homeopati Sertifikasına hak kazanmıştır.

Aromader Aromaterapi Derneği Yönetim Kurulu’nda aktif görev yapmaktadır. 

Sağlıklı yaşam için Vital Astroloji alanında, geleneksel tıp çalışmaları yapmaktadır.

Profesyonel Astroloji Derneği (P.A.D.) kurucularından ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

“2012 Anlama Çağı”, “Astroloji Haritası Horoskop” “2021 Gök Günlüğü Astroloji Ajandası” “2021 Astroloji Rehberi” isimli yayınlanmış 4 kitabı bulunmaktadır. 

Her sene Ay Boşlukta Takvimi’ni kişisel web sitesi www.AsudeArgun.com’da yayınlamaktadır. 

Osmanlıca ve Arapça eğitimi alarak, İlm-i Nücum astroloji kitabını çevirmiştir. 

Türkmax Cine 5’te, NTV Radio N101’de, Kent FM’de, CNN Türk İnternet portalında, Romantik Radyo’da uzun süreli yayınlar yapmıştır. 

2011’den beri İstanbul Fenerbahçe’de sahibi olduğu, Jüpiter Danışma Astroloji ve Kişisel Gelişim Merkezi’nde astroloji eğitimleri, seminerleri vermektedir. Kişisel ve kurumsal danışmanlık yapmaktadır. 

bottom of page